روتر DWR-2010 دی لینک، اینترنت 5G را به خانه شما می آورد

دی لینک شب گذشته به صورت رسمی از یک روتر 5G به نام 5G NR Enhanced Gateway یا DWR-2010 رونمایی کرد. این روتر در واقع اولین تلاش دی لینک برای حضور در بازار پر تب و تاپ نسل پنجم شبکه های ارتباطی است؛ البته این روتر قرار نیست در حال حاضر روانه ی بازار شود و برای استفاده از آن، باید چند ماه دیگر صبر کرد.
 
 
D-Link مدعی است که این روتر جدید می تواند سرعت دانلود بالغ بر 2.8 گیگابیت بر ثانیه یا بیشتر را ارائه دهد؛ این شرکت به طور واضح می گوید که سرعت ارائه شده توسط DWR-2010، به میزان 40 برابر سریع تر از میانگین سرعت دانلود اینترنت ثابت در ایالت متحده آمریکا (70مگابیت بر ثانیه) است. در ضمن این روتر از سیستم شبکه ی توری (Mesh Networking ) دی لینک پشتیبانی می کند و این یعنی می تواند به تمام نقاط خانه، آنتن دهی داشته باشد. ظاهرا نصب این روتر نیز به‌ هیچ‌ وجه کار سختی نیست؛ DWR-2010 به‌ شما امکان می‌دهد که تنها با استفاده از یک سیم‌کارت و پریز برق، در خانه‌ی خود به اینترنت 5G دسترسی پیدا کنید. 

 

 
این روتر دارای تراشه SDX55 کوالکام است (که البته هنوز به صورت رسمی به بازار عرضه نشده)؛ ظاهرا این تراشه، در واقع نسخه ی تغییریافته ی تراشه ی موبایلی  X50 به شمار می آید.
 
روتر DWR-2010 دی لینک از فرکانس های زیر 6 گیگاهرتز یا mmWave پشتیبانی می کند و دارای یک درگاه LAN با امکان ارائه ی سرعت 2.5 گیگابیت بر ثانیه، یک درگاه LAN دیگر با امکان ارائه ی سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه و یک درگاه WAN/LAN با امکان ارائه ی سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه است.
 
روتر 5G دی لینک افزون بر این ها، از وای فای دو بانده ی AC2600 با MU-MIMO پشتیبانی می کند و دارای چهار آنتن خارجی است. این روتر همچنین از VoLTE یا فناوری برقراری تماس بر بستر شبکه ی LTE  نیز پشتیبانی می کند. 

تاریخ عرضه‌ی روتر DWR-2010 دی‌لینک برای نیمه‌ی دوم سال 2019 میلادی تنظیم شده است. دی‌لینک فعلا جزئيات مربوط به قیمت روتر 5G خود را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده و پیش‌بینی می‌شود که در تاریخی نزدیک به‌ عرضه‌ی رسمی، قیمت آن مشخص شود.


 
منبع خبر : engadget
  • 15 دی 1397
  • َAghasi - Admin
  • 304
طراحی سایت : رسانه گستر © 2002 - 2020